Driv IL 3v3 - GRATIS fotballcup for gutter og jenter 6–7 år lørdag 16. august 2025

Postet av Driv Idrettslag - Fotball den 3. Jun 2025

Velkommen til GRATIS 3v3 fotballcup for gutter og jenter i alderen 6–7 år! Cupen vil finne sted på vårt flotte anlegg, Mjær stadion lørdag 16.august. Vi oppfordrer alle lag, gutter og jenter i alderen 6–7 år til å møte opp for en flott avslutning på sommerferien. Det vil være åpen kiosk med servering av blant annet grillmat i tillegg til annen mat og drikke. Vi gleder oss til å se mange unge fotballspillere i aksjon på Mjær stadion. 


📅 Lørdag 16. august 2025
📍 Mjær stadion kunstgress, Ytre Enebakk 


  • 3 kamper på hvert lag 
  • Kort tid mellom kampene 
  • Åpen kiosk og grill - betaling med Vipps 84832

 

Aldersklasser og spilletider 

Gutter 6 år født 2019

Jenter 6 år født 2019

Gutter 7 år født 2018

Jenter 7 år født 2018 

Alle kamper spilles over 1x15 min  

Gratis påmelding:

Send e-post til: fotball@driv-il.no - Merk e-posten med lagnavn, årsklasse, kontaktperson og kontaktinfo Påmeldingsfrist: 8. august 2025


Parkering kr.50,- betales med Vipps 84832




Historisk dag for barnefotballen

Postet av Driv Idrettslag - Fotball den 8. Apr 2025

Mandag ble for første gang 3v3-baner tatt i bruk i Driv IL Fotball og banene ble møtt med stor glede for både spillere og trenere. En historisk dag for barnefotballen i Driv IL, uttalte leder av fotballgruppa, Mads Randem. 

To av de nye 3v3-banene er montert opp på halvmånen og skal stå der i sommerhalvåret. Dette vil gi stor fotballglede for de yngste, løfte rekrutteringen og setter oss i posisjon til å arrangere store 3v3 cuper. En etterlengtet baneløsning som skaper økt aktivitet og spilleglede hos de yngste. 

J2018 var første lag til å trene på de nye banene og trenerteamet uttalte at jentene spilte mer fotball i løpet av en økt, enn det de gjorde samlet på alle treningene forrige sesong. Uttalelsen var naturlig nok satt på spissen, men poenget står seg godt. 3v3 baner har sin store fordel at ballen "aldri forsvinner" og bidrar dermed til at spillet går uavbrutt hele tiden. Dette er en viktig faktor og NFF har derfor innført dette som det offisielle spillformatet i 6-7 årsklassen.  

Nå har fotballgruppa endelig tilgang på disse banene i treningshverdagen. Banene vil også gjøre stor nytte på fotballskolen, samt gi oss muligheten til å arrangere store 3v3-turneringer. Den første planlegges i september i år. 

Vi håper og ber alle om å ta godt vare på disse banene, på lik linje med alt annet av utstyr og eiendom tilhørende Driv IL. 




TINE Fotballskole 2025

Postet av Driv Idrettslag - Fotball den 20. Mar 2025


Årets TINE fotballskole går av stabelen uken før skolestart, 11-14 august hver dag kl.10.00-14.00. Fotballskolen koster kr.1265,- og i prisen inngår sekk, t-skjorte, drikkeflaske, fotball og diplom. I år som tidligere år blir det også gratis lunsj til alle deltagerne! Det blir også servert frukt og grønt alle dager. 

Vi har plass til 120 deltakere. Historisk sett er fotballskolen fullbooket lenge før fristen, så det lønner seg å være tidlig ute. Påmeldingsfristen er 27.juni. Årets deltagere må være født mellom 2013-2019. 

Dyktige instruktører fra både guttenes og jentenes junioravdeling og A-laget er årets trenere og veiledere.

Påmelding via linken her https://www.letsreg.com/no/event/drivtinefotballskole2025#init


  




TINE Fotballskole 2024

Postet av Driv Idrettslag - Fotball den 1. Apr 2024

Årets TINE fotballskole går av stabelen uken før skolestart, 12-15 august hver dag kl.10.00-14.00. Fotballskolen koster kr.1265,- og i prisen inngår sekk, t-skjorte, drikkeflaske, fotball, diplom, i tillegg til mat og drikke hver dag.  I år som tidligere år blir det også gratis lunsj til alle deltagerne! Det blir også servert frukt og grønt alle dager. 

Vi har plass til 120 deltakere. Historisk sett er fotballskolen fullbooket lenge før fristen, så det lønner seg å være tidlig ute. Påmeldingsfristen er 21.juni. Årets deltagere må være født mellom 2012-2018. 

Dyktige instruktører fra både guttenes og jentenes junioravdeling og A-laget er årets trenere og veiledere.

Påmelding via denne linken https://www.letsreg.com/no/event/driv_il_tine_fotballskole_2024_12082024#init 

For spørsmål kontakt sportslig leder for fotballskolen 

Mads Randem

Tlf.95967066

mail: fotball@driv-il.no





Status og treningskamper A-laget

Postet av Driv Idrettslag - Fotball den 2. Mar 2022

A-laget er godt i gang med oppkjøringen mot en ny sesong. Noen spillere ut, noen spillere inn og et forsterket trenerteam er nytt av året. Nå i mars starter også treningskampene. (Foto: Magne Berg)

Våre beste og eldste menn har trent godt siden slutten av januar og forbereder seg til en spennende sesong med mange lokaloppgjør. Med motstandere fra Indre Østfold, Follo og Mosseregionen blir det i år en kortreist divisjon. Noen spillere er ute, samtidig har et par kjente fjes gjort comeback. 

Spillere ut:

Preben Jensen (militæret)

Daniel Christiansen (militæret)

Anders Grøholt (skole) 

Spillere inn:

Joachim Flåten

Tobias Korsæth 


Trenerteamet er forsterket. Coach Randem har flydd solo med guttene de siste årene, men i år består trenerteamet også av Vetle Halvorsen og Roar Killerud. Solvejg Lorenz holder orden på trekløveret fra laglederposisjon. 


Allerede førstkommende lørdag, 5.mars spiller A-laget årets første treningskamp. Den går borte mot Mysen kl.14.00 på Mysen kg. Etter det kommer treningskampene på løpende bånd, alle hjemme på Mjær stadion. 

Mandag 14.mars kl.20.00 Driv-Vansjø/Svindal

Søndag 20.mars kl.15.00 Driv-Enebakk 

Mandag 28.mars kl.20.00 Driv-Trøgstad/Båstad

Søndag 3.april kl.14.00 Driv-Hobøl 


Driv IL Fotball